Legendary III Polski Łazik najlepszy na świecie


Podczas prestiżowych zawodów amerykańskich „University Rover Challenge”  w 2015 roku, Polscy studenci z Legendary Rover Team zaprojektowali Łazik „Legendary III”, który zdobył pierwsze miejsce.

Rywalizacja odbyła się w USA w stanie Utah na pustyni , tam trzeci już raz Polscy studenci brali udział w zawodach. Są to bardzo trudne warunki, a ogrom drużyn z całego świata ubiegają się o zdobycie trofeum. Celem tego przedsięwzięcia jest zaprojektowanie i zbudowanie łazika marsjańskiego, który będzie brał udział w czterech różnych konkurencjach terenowych, będących symulacją misji na marsie.

To właśnie tam uczestnikom przyszło się zmierzyć z trudnym terenem i problemami związanymi z misjami na marsie. Każda drużyna musiała samodzielnie zaprojektować swój pojazd, aby ten sprostał postawionymi przed nim zadaniom.

Polskim studentom udało się zdobyć 460 punktów na 500 możliwych. Ich urządzenie musiało sprawdzić dany obszar geologiczny, konserwować inne urządzenia, przekazywać różne pakunki w wyznaczone miejsca, a robiąc to wszystko trzeba nieustannie pokonywać przeszkody i trudności terenu. Łazik sterowany jest cały czas przez konstruktorów jedynie za pomocą kamery mogą obserwować jego poczynania.

Zespół składa się z dwudziestu ludzi którzy ciężko pracowali na sukces.