Skup tonerów i tuszy z drukarek


Skup tonerów i tuszy w dzisiejszych czasach to bardzo istotna kwestia. W tym wypadku korzyści czerpią nie tylko oddający zużyte tonery i tusze, ale także ochrona środowiska. Jak wiadomo aktualna moda na bycie „eko” dotarła do każdego zakątka świata, każda akcja cieszy się dużym uznaniem, nie ważne czy jest ona na szeroką skale czy lokalna. Jeśli nadarza się więc okazja na dołączenie się do tego typu akcji, dlaczego nie wykorzystać tego i nie dołączyć? Nie trzeba szukać daleko, wiedza to klucz do sukcesu, wiemy o segregacji odpadów, niestety nasze Państwo nie jest przygotowane do tego typu inicjatywy. Jest głośno o odpowiedniej segregacji śmieci, ale na podwórzach, czy blokach brak odpowiednich kontenerów. Nakłaniają nas do nie korzystania z plastikowych reklamówek, ale w marketach brakuje innych ekologicznych opakowań. jest wiele pomysłów i akcji, które pozostają tylko na papierze z powodu braku możliwości praktycznych na ich realizację. Tym razem jest szansa na praktyczna zmianę, przez którą przyczyniasz się do ochrony środowiska i czerpiesz zyski. Skup tonerów i tuszy to bardzo przyjazne rozwiązanie dla środowiska.

Oddają puste tonery i tusze nie tylko zmniejszasz zanieczyszczenie, odpady te nie trafiają na wysypisko śmieci, ale także przyczyniasz się do pełnego recyklingu. Puste tonery trafiają do zakładów zajmujących się regeneracją, w takich fabrykach tonery rozkładane są na czynniki pierwsze, czyszczone i ponownie napełniane. Tonery z recyklingu często wykorzystywane są w 100% bowiem wymienia się w nich tylko jeden element – bęben światłoczuły (który jest z aluminium,dlatego trafia on na złom i jest ponownie przetapiany). Rozwiązanie jest więc bardzo ekologiczne, mało tego ceny w skupie osiągają bardzo korzystne ceny, nowe modele (puste tonery i tusze) można sprzedać nawet za 35 zł za sztukę ! oczywiście są tonery i tusze, za które otrzymać można przysłowiową złotówkę, jednak warto odkładać tego typu zużyte wkłady i oddawać w punktach skupu. Liczy się każdy gest, drukarka jest praktycznie w każdym domu, oddając zużyte tonery i tusze w znaczący sposób zmniejszylibyśmy niebezpieczne odpady na wysypiskach śmieci.

Wiele osób nawet nie jest świadoma że puste tonery i tusze z drukarek zalicza się do odpadów niebezpiecznych, i w każdej firmie należy mieć stosowny dokument potwierdzający ich przekazanie do odpowiednich odbiorców. W takim wypadku konieczne jest posiadanie tak zwanej Karty Przekazania Odpadu, która w przypadku kontroli firmy, jest niezbędnym dokumentem w celu uniknięcia kary. W przypadku osób prywatnie posiadających takie urządzenia pismo to nie jest wymagane, jednak należy pamiętać, że wyrzucając pusty toner czy tusz do kosza, wyrzucamy tak naprawdę pieniądze. Zużyte wkłady z drukarek są potrzebne dla produkcji już nie tylko tonerów i tuszy regenerowanych, które sprzedawane są jako zamienniki do drukarek. Przez duży nacisk na ochronę środowiska nawet producenci oryginalnych materiałów eksploatacyjnych, korzystają ze skupu zużytych tonerów i tuszy. Niektóre części są wykorzystywane nawet podczas produkcji oryginalnych materiałów. Każdy producent materiałów eksploatacyjnych prowadzi akcję odzysku zużytych wkładów. Wystarczy zapakować i odesłać do nich puste tonery czy tusze, wszelkie informacji dotyczące tej akcji znajdziesz na stronie danego producenta.